numer na 5-lecie:

Pierwszy numer:

AKTUALNOŚCI

XXXVI Mistrzostwa Polski Seniorów w Trójboju Siłowym

Od 2 do 4 marca w Lublinie odbywały się Mistrzostwa Polski w Trójboju Siłowym. Startował tam nasz kościański klub Kobra Jass, który przyzwyczaił nas do tego, że z każdych zawodów przyjeżdża ozłocony. Nie inaczej było tym razem. Kościańscy siłacze zdominowali te mistrzostwa zdobywając następujące medale. Jeden z trzech złotych medali, które zdobyły nasze panie wywalczyła Patrycja Jurga – Murcha, która startowała w kategorii do 52kg. Jej wynik to 360,5kg (przysiad - 140kg, wyciskanie leżąc - 70kg, martwy ciąg - 150,5kg, co jest nowym rekordem Polski). Patrycja zajęła także III miejsce w kategorii open.

Drugi złoty krążek zdobyła Maria Szymkowiak rywalizująca w grupie do 72kg. Pani Maria ustanowiła cztery rekordy Polski. Jej wyniki to 380kg w trójboju ( 145kg w przysiadzie, 82,5kg w wyciskaniu i 152,5kg w martwym ciągu). Kamila Kasperska występująca w kategorii powyżej 84kg zdobyła trzeci złoty medal dla Kobry. Jej wyniki to 395kg ogółem (155kg w przysiadzie, 75kg w wyciskaniu i 155kg w martwym ciągu) Srebrne medale kościański klub zawdzięcza Alicji Urbaniak startującej w kategorii do 47kg i Agacie Sędziak, która walczyła w grupie wagowej do 72kg. W klasyfikacji drużynowej kościanianki zajęły I miejsce. Za nimi znalazły się drużyny z Warszawy i Starachowic. Po zwycięstwie pań, kościańskim siłaczom nie pozostało nic innego, jak wygrać drużynówkę wśród mężczyzn. Drużynie prowadzonej przez trenera Romana Szymkowiaka udało się tego dokonać. Za ich plecami znalazły się drużyny z Kielc i Lublina. Indywidualnie złoty medal zdobył Sławomir Ceglarek, który startował w grupie do 120kg. Jego wynik w trójboju to 845kg (przysiad – 320kg, wyciskanie – 215kg, martwy ciąg – 310kg). Ponadto kościaniacy zdobyli trzy srebrne medale wywalczone przez Marcina Kapałę, Kamila Koczwara i Rafała Lipka. Brązowe medale dołożyli Jakub Synak i Szczepan Zimmermann. Swoisty rekord na tych mistrzostwach ustanowił Klub Kobry Jass, który czternasty raz z rzędu zdobył drużynowe mistrzostwo Polski. Indywidualnie Maria Szymkowiak po raz piętnasty została mistrzynią Polski. Niewiele gorszym wynikiem może pochwalić się Sławomir Ceglarek, który już 13-krotnie zdobył mistrzostwo kraju. Na zawodach w Lublinie pojawiła się Minister Sportu Joanna Mucha. Nasi zawodnicy mieli możliwość osobiście poznać panią Minister. Ona natomiast dowiedziała się, że stolicą polskiego trójboju jest Kościan. - Sukces naszego zespołu jest tym większy, że w tym roku reprezentowali nas w większości zawodnicy młodego pokolenia czyli juniorzy – mówił trener Roman Szymkowiak. Na przełomie marca i kwietnia w Kielcach odbędą się mistrzostwa Polski juniorów. Kościaniacy będą zaliczani tam do grona faworytów. Ponadto za dziewięć tygodni odbędą się mistrzostwa świata w wyciskaniu w czeskim Pilźnie, gdzie o miano najsilniejszego wyciskacza globu będzie walczył zawodnik Kobry Grzegorz Błochowiak. - Na treningach Grzesiek wycisnął 300kg, obecny rekord świata to 305kg. Myślę, że na zawodach może poprawić ten wynik. Jest w świetnej formie i ma szanse stanąć na najwyższym stopniu podium – oceniał szanse swojego podopiecznego Roman Szymkowiak. (opr.M&M)