Pierwszy numer:

AKTUALNOŚCI

Meczyk po Noworocznym szaleństwie

Lipno Stęszew – Reprezentacja Gminy Stęszew (1:1)
Z małym poślizgiem czasowym, bo około 12-ej 1 stycznia 2012 roku wyszli na boisko przy ulicy Trzebawskiej piłkarze z gminy Stęszew. Jedną ekipę tworzyli zawodnicy LZS Wronczyn, drugą „składak” złożony z graczy Lipna Stęszew seniorów i oldboyów. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć na murawie żywej historii sportu gminnego - Jana Alejskiego i Zenona Adamka. Nim rozpoczęły się zawody prezesi Lipna Zbigniew Molicki, Maciej Jóźwiak, Dariusz Przynoga i Waldemar Dzierla złożyli wszystkim życzenia Na Nowy 2012 Rok, podkreślone symboliczną lampką szampana.

Przed meczem uzgodniono, że drużyny będą rywalizować bez sędziego, dwa razy po trzydzieści minut. W zespołach było sporo zawodników w przeszłości lub aktualnie występujących w ligowych drużynach. Dla przykładu: Janusz Leśniczak, Piotr Morszner, Zbigniew Pluciński, Przemysław Stankowski, Hubert Wachowiak, Arek Jopek i Piotr Hamrol. Na rozpoczęcie rywalizacji pierwszą piłkę zagrał burmistrz do najstarszych zawodników Jana Alejskiego i Zenona Adamka. Dalej już walczono z wszystkich sił. Może nie z wszystkich, ponieważ co niektórzy piłkarze po sylwestrowych baletach, mieli jakby słabsze nogi. Piłka też była za duża, za ciężka i leciała gdzie chciała. A już tak na poważnie to duch do gry był ochoczy. W pierwszych minutach przewagę osiągnęła ekipa „Gminy (Wronczyna). Trzy akcje - Zbigniewa Plucińskiego, Artura Witkowskiego i Huberta Wachowiaka - dobrą interwencją zastopował bramkarz Lipna Piotr Morszner. Dopiero popularny „Wachu” posłał mu piłkę do siatki na 0:1 dla „Gminy”. Ekipa Lipna nie odpuściła i walczyła o zmianę wyniku. Sztuka ta udała się Arkadiuszowi Jopkowi, który zdobył gola na remis 1:1. Do końca trwała towarzyska gierka zakończona wynikiem nierozstrzygniętym. Nie o wynik chodziło w meczu, ale - jak podkreślali zawodnicy - o odreagowanie po sylwestrowej nocy.(k)