numer na 5-lecie:

Pierwszy numer:

AKTUALNOŚCI

Potknięcie „foliowych”

Do sporej sensacji doszło w dziesiątej kolejce futsalu. Wysoko notowany Folplast dość niespodziewanie uległ ekipie Złomixu. Pretendenci do tytuł mistrza ligi Old Boy’e i Sport Only zgodnie wygrały swoje zawody.

Old Boy’e – Picaso 5:0 (2:0)
W tym meczu nie mogło być niespodzianki i nie było. „Starsi” grali spokojnie i dokładnie. W 6’ pierwszą bramkę dla Old Boy’ów strzelił Roman Ciesielski. W 8’ było już 2:0, po bramce Macieja Józefowskiego. „Józef” przyłożył z dwóch metrów i bramkarz „pikasiaków’ był bezradny. Ten sam zawodnik tego wieczoru jeszcze dwa razy w 12’ i 16’ ulokował piłkę w siatce rywali. Wynik dla „starszych” ustalił w 19’ Krzysztof Stachowiak.
Sport Only – Dragon 6:1 (1:0)
Drugi mecz ligi zaowocował małym workiem goli. W pierwszej części, gdy zawodnicy Dragona mieli jeszcze siły, to dotrzymywali kroku „sportowcom”. Ci drudzy zdobyli gola na 1:0 w 6’. Autorem bramki był Mateusz Karolczak. W drugiej odsłonie uwidoczniła się przewaga graczy Sport Only. W 12’ Paweł Federowicz podwyższył na 2:0, a na 3:0 w 15’ Jakub Nalewaj. Gola honorowego dla Dragona w 16’ strzelił Sebastian Kaczmarek. Dalej już gole zdobywali tylko „sportowcy”. Na 4:1 i 5:1 w 16’ i 17’ dołożył Mateusz Chwierot. Rezultat na 6:1 w 19’ ustalił Mateusz Karolczak.
Tenis Volley – Kra-Mat 0:3 walkower
„Tenisiści” nie wstawili się na mecz z Kra-Matem. W tej sytuacji komplet punktów zgarnęli ci drudzy.
Marcin – Krzys-Pol 2:2 (2:1)
Był to bez wątpienia mecz wieczoru. Obydwie drużyny twardo walczyły w ataku i obronie. Lekką przewagę Marcin udokumentował bramką w 2’ Radosław Wawrzyniak. Pojedynek nabrał rumieńców. „Krzyśki” stworzyły kilka groźnych sytuacji, ale dopiero w 8’ bramkę na 1:1 strzelił Michał Sarbinowski. Od tego momentu bardziej aktywny był Marcin. Na krótko przed przerwą oko w oko z bramkarzem Krzys-Polu stanął Michał Gelert i podwyższył na 2:1. Od początku drugiej połowy do roboty zabrały się „krzyśki”. W 12’ bramkarza rywali sprawdził Artur Czaiński. Tym razem się jeszcze nie udało. Powiodło się natomiast w 14’. Gola na remis zdobył Tomasz Brink. Zespoły jeszcze walczyły, ale bramki już żaden nie zdobył.
Sweet Cafe – Bush-Trade & Tel-Kom 1:1 (0:0)
Dużo walki, sporo biegania, ale goli mało. Aktywniejsi „buszmeni” mieli kilka dogodnych sytuacji, ale nie zdołali pokonać dobrze dysponowanego golkipera „kawowych”. Drużyna BT grała twardo i łapała sporo fauli. W 12’ na swoim koncie mieli już sześć przewinień. Sweet Cafe w ten sposób wywalczyło rzut karny. Niestety gola z „siedmiu” metrów nie wykorzystał Łukasz Nowak. „Buszmeni” mimo widma kolejnych karnych grali odważnie. W 13’ to oni, po golu Patryka Lenarczyka wyszli na prowadzenie 0:1. „Kawowi” walczyli ambitnie i w 17’ Remigiusz Figlarz doprowadził do remisu 1:1.
Złomix – Folplast 4:2 (1:1)
Wynik korzystny dla „złomiarzy” poszedł w „świat”. Prawda jest taka, że wygrali zasłużenie. Na usprawiedliwienie „foliowych” jest to, że nie mogłi wystąpić w penym skadzie. W tym pojedynku zabrako trzech najlepszych zawodników z Tomkiem Bajsztokiem na czele. W 6’ gola dla Złomixu strzelił Jacek Galiński. Folplast atakował i na krótko przed przerwą zdobył bramkę na 1:1. Był to gol samobójczy, po niefortunnym zagraniu zawodnika rywali. W drugiej połowie zespoły dążyły do zadania ciosu. W 17’ sztuka ta udała się „foliowym”. Gola na 1:2 zdobył Jacek Nowak. Nie minęła minuta, jak Złomix odpowiedział trafieniem na 2:2. Tym razem swojemu bramkarzowi piłkę do siatki posłał gracz Folplastu. „Złomiarze”, skoro szło dobrze, postanowi to wykorzystać. W 18’ Jacek Galiński strzelił na 3:2. Rywali w 19’ dobił Marek Józefiak. Ta porażka kosztowała Folplast utratę fotela lidera i spadek na czwarte miejsce w tabeli. Najskuteczniejszym zawodnikiem ligi z 13 bramkami jest Marcin Napierała (Kra-Mat). Kolejni są: Maciej Józefowski-8 (Old boy’e), Mateusz Karolczak-8 (Sport Only), Jakub Bancerek (Marcin), Dawid Śmiłowski (S.C.), Krzysztof Woźniak (OB.), Artur Nowak (BT &TK), Tomasz Bajsztok (F) po 7 goli. (k)