numer na 5-lecie:

Pierwszy numer:

AKTUALNOŚCI

SYPIE NIESPODZIANKAMI

Drużyny występujące w Lidze Wiejskiej wliczając pojedynki z 1, 3 i 8 maja rozegrały trzy kolejki spotkań. Nie obyło się bez niespodzianek. Do nich trzeba zaliczyć remis i porażkę do niedawna lidera rozgrywek, ekipy Old Boy’ów St Lubosza. Jak burza idzie i gromi kolejno rywali drużyna Strzelca Darnowo. Mają na koncie trzy wygrane i okazały bilans bramkowy. Dobrą passę ma Instel Osiek i Iskra Wonieść. Obydwie ekipy wygrały swoje zawody. W kratkę poczyna sobie Kormex Kawczyn. Nieobliczalne jest Danko Choryń. Poniżej oczekiwań grają: Mat Katarzynin, KS Sepno i Orzeł Bonikowo.

19 kolejka
Rywal II Kurza Góra – Old Boy;e St Lubosz 2:2

W najsilniejszym składzie m.in. z Wojciechem Ciszewskim, Darkiem Mockiem, Zbigniewem Basiurą przyjechali Old Boy’e St Lubosza na mecz z Rywalem II do Kurzej Góry. Zdawało się, że taka drużyna nie może się potknąć. A jednak trafili na dobrze dysponowanego przeciwnika. Gospodarze zagrali pomysłowo i ambitnie. Prowadzili otwartą walkę, a efektem był remis.
Mat Katarzynin – Strzelec Darnowo 1:4
Miejscowi nie mogą ugrać w tej rudzie. W dziewiętnastej kolejce ligi musieli uznać wyższość gości. Strzelec, po bramkach Piotra Urbańskiego i Macieja Wojciechowskiego, prowadził 0:2. W drugiej części gra się wyrównała, ale kolejne gole zdobywali przyjezdni. Do swoich zdobyczy dwa kolejne trafienia dołożył Piotr Urbański. Miejscowi w końcówce zdołali zdobyć gola honorowego.
KS Sepno – WKS Piechanin 0:2
Miejscowi jakoś nie mogą załapać właściwego rytmu gry. W tym pojedynku mieli rywala w swoim zasięgu. Niestety i tym razem nie udało się niczego ugrać. Gole dla zwycięskiej drużyny strzelali: Marek Zapart i Marcin Klaczyk.
Korona Sierakowo – Huragan Srocko 2:4
Goście byli lepsi i zasłużenie zgarnęli komplet punktów. Dla Huraganu bramki zdobywali: P. Karpiński i H Antkowiak.
Iskra Wonieść – Orzeł Bonikowo 6:1
Gospodarze przy prowadzeniu 2:0 lekko odpuścili i stracili bramkę na kontakt 2:1. Szybko jednak odpowiedzieli bramką na 3:1. „Dożynanie” rywali dokończyli w drugiej części. Zdobyli kolejno trzy gole, a powinni jeszcze, co najmniej trzy. Dla miejscowych punktowali: Wojtkowiak-2, Witomski, Zając, Dudziak i Pawłowski.
Instel Osiek – Danko Choryń 5:0
Mecz w miarę spokojny był tylko w pierwszej części. Osiek miał przewagę, ale nie potrafił zdobyć gola. W drugiej odsłonie na boisku istniała tylko jedna drużyna tj. gospodarze. Miejscowi, aż pięciokrotnie umieścili piłkę w siatce gości. Na listę strzelców wpisali się Mariusz Mania-2, Mateusz Zieliński, Łukasz Kasperek i Tomasz Salamon.
20 kolejka
Kormex Kawczyn – Rywal II Kurza Góra 1:1
Orzeł Bonikowo – WKS Piechanin 2:3
Goście po ciężkiej przeprawie pokonali Orła w Bonikowie 2:3. Bramki dla zwycięzców zdobywali: Łukasz Naskręt, Sebastian Drozd i Łukasz Paczkowski.
Danko Choryń – Iskra Wonieść 1:3
Goście na krótko zostali zastopowani po bramce gospodarzy. Jeszcze przed przerwą zdołali doprowadzić do stanu 1:2. W drugiej części dołożyli trzeciego gola autorstwa Dudziaka.
KS Sepno – Instel Osiek (przełożony na inny termin)
Huragan Srocko – Mat Katarzynin 6:2

Gospodarze mocno rozpoczęli zawody. Trzy gole Antkowiaka ustawiły mecz. Wprawdzie goście walczyli i wykonywali dwa rzuty karne, ale tylko jeden wykorzystali. Dobrze w bramce Huraganu spisywał się Brzozowski. Wynik do przerwy ustalił na 4:1 Jankowski. W drugiej odsłonie nadal przeważał Huragan. Wynik podwyższyli: Kaczmarek i Jankowski na 6:1. Goście zdołali jeszcze zdobyć bramkę na 6:2.
Old Boy’e St Lubosz – Strzelec Darnowo 2:7
Wynik z pogranicza sporej sensacji. Nie uchybiając Strzelcowi, ale to mocno wzmocniony zespół ze St. Lubosza był faworytem meczu. Wprawdzie w tym pojedynku trener Józef Jurga nie mógł skorzystać z najlepszych, ale porażka tak wysoka jest bolesna. Goście zagrali bardzo dobre zawody. Wychodziło im niemal wszystko. Po bramkach Piotra Urbańskiego i Krzysztofa Romowskiego prowadzili 0:2. Dopiero wtedy bramkę na 1:2 zdobyli miejscowi, po trafieniu Stefana Bajsztoka. Na 1:3 dla Strzelca podwyższył Piotr Urbański. Jeszcze przed przerwą Wojciech Ciszewski doprowadził do kontaktu na 2:3. Druga połowa, to popis skuteczności gości. Dla Strzelca punktowali: Piotr Urbański na 2:4, Patryk Kaźmierczak 2:5, Krzysztof Romowski 2:6 i wynik na 2:7 ustalił Piotr Urbański.
21 kolejka
Iskra Wonieść – KS Sepno 3:1

Wonieść ma mocną i wyrównaną drużynę. Potwierdzili to w Sepnie, gdzie grając w dziesiątkę potrafili zwyciężyć. Bramki dla gości zdobywali: Pawłowski, Witomski i Dudziak.
Huragan Srocko – Instel Osiek 1:2 Wynik w Srocku został ustalony do przerwy. Obydwie bramki dla gości zdobył Marek Misiak. Gola dla Huraganu zdobył Jakubowski. Prowadząca drużynę Intelu Marta Mania powiedziała do „KL”, że sama jest zaskoczona zwycięstwem. Pojechaliśmy do Srocka bez najlepszego bramkarza. Ponadto byliśmy bez zawodników rezerwowych. Kończyliśmy zawody w dziesiątkę. Trzy punkty bardzo nas cieszą.
Strzelec Darnowo – Orzeł Bonikowo 9:0
Po takim wyniku można powiedzieć jedno – Strzelec kompletnie rozbił Orła. Można przyjąć, że gospodarze zdobywali, co dziesięć minut gola. Do wora z bramkami dołożyli się: Maciej Wojciechowski-2, Krzysztof Romowski-2, Patryk Kaźmierczak-1, Adrian Kędzierski-1, Mikołaj Kubicki-1, Dariusz Lewandowski-1 i Maciej Sikorski-1.
WKS Piechanin – Danko Choryń 3:4
Goście, jak się skrzykną i zmontują drużynę, to potrafią zrobić wynik. Do Piechanina pojechali i po zaciętym meczu zdołali zwyciężyć.
Korona Sierakowo – Old Boy’e St Lubosz 0:3 walkower
Korona z braku własnego boiska rozgrywa swoje mecz w Widziszewie. Tym razem nie dojechali na zawody. Wstawiła się natomiast drużyna Old Boy’ów St Lubosza. Sędziowie w tej sytuacji odgwizdali walkowera dla ekipy Józefa Jurgi.
Mat Katarzynin – Kormex Kawczyn 1:2
Trener gości narzekał, że nie miał kim grać. Stało się tak za sprawą uroczystości komunijnych.. Pomimo tego Kormex Kawczyn z Katarzynina przywiózł korzystny rezultat. Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobywali Arek Bajsztok i Adam Bajsztok.(k)